Víš že 2?

24. prosince 2007 v 18:51 | Olsenka-Nikolka
ilustrační obrázek*Klimatizace , potažmo ústřední topení podporuje tloustnutí?
K těmto závěrům dospěli američtí vědci po několikaletém pozorování klimatizovaných domácností a jejich členů. Zdůvodňují to tím, že umělé ochlazování/zahřívání nenutí tělo reagovat přirozeně na venkovní teplotu, a to tudíč v sobě kumuluje energii nevydanou na pocení. A nevydaná energie se rovná kilům navíc.

*DiCaprio (32) je zase volný? Nedávno se s ním rozešla jeho přítelkyně, izraelská modelka Bar Rafaeliová (21). Důvod? Leonardův nevázaný způsob života: Nekonečné večírky, které sám pořádal nebo se jich zúčastňoval. Zpravidla bez Bar. Ta naopak kvůli své profesi potřebuje být svěží, musí mít pravidelný režim a dostatek spánku. Takže nakonec usoudila, že být sama vyjde nastejno, jako být s Leonardem, jen se bude míň trápit.

* Anorexie si vyžádala další oběť? Minulý týden zemřela - v podstatě hlady a vyčerpáním z hladu - další modelka, která panujícímu kultu vychrtlých modelek obětovala život. Brazilská modelka Ana Carolina Reston (21) v době své smrti při výšce 172 cm vážila pouhých 40 kg, což je váha 12leté dívky při 150 cm výšky,a její BMI byl 13,5, když WHO (Světová zdravotnická organizace považuje za znak podvýživy BMI v hodnotě 18,5 a méně. Takže, milé Chupetky, nedáte si raději sváču?

*Belgičtí kuřáci ze školních lavic budou vystavení veřejnému posměchu? Belgická škola v Ostende reagovala na rostoucí počet dětských kuřáků netradičním způsobem: Všichni přistižení malí kuřáci musí propříště chodit s odznakem-plackou, na které je jejich prohřešek viditelně popsaný. "Tak budou jednou vypadat moje plíce" stojí např. na jedné z nich a nápis je doprovázen zřetelným vyobrazením "velmi ošklivých plic". Vedení školy konstatuje, že se počet přistižených kuřáků snižuje. Buď veřejné odsouzení zabírá, nebo se s cigaretou lépe schovávají… V každém případě to raději típnětě. Nebo s tím, Chupetky, vůbec nezačínejte!

*Coca-cola vyvolává u mladistvých hyperaktivitu? Je to způsobeno hlavně vysokým obsahem kofeinu a cukru. Dospělý organismus si s těmito látkami umí poradit, organismus ve vývinu je odbourává daleko obtížněji, takže už po první sklence nápoje se teenager dostává do stavu podobnému tzv. rauši, který pak dalším popíjením jen přiživuje a jeho tělo reaguje nežádoucí aktivitou. Navíc, varují dietologové, jeden litr coly má energetickou hodnotu odpovídající 40 kostkám cukru! Která z vás by dobrovolně zbaštila 40 kostek cukru?!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.